077-4451750       077-4451751  

 

מונה כניסות : 80892

עצות זהב לנחקר או החשוד

1.      הקפד על זכויותיך - אם אתה עצור אתה זכאי שיודיעו על כך לבן משפחה ואתה זכאי לשוחח עם עורך דין מטעמך. אל תתפתה לדבר עם החוקר בטרם פגישתך עם עורך הדיןזכור  - החוקר חייב להביא אותך בפני שופט תוך 24 שעות.

 

2.      החוקר אינו חבר - מטרתו היא להוציא ממך הודאה באשמה.כל מה שהחוקר רואה לנגד עיניו זה הרשעתך בדין. כל מה שתאמר ישמש נגדך - אין שיחות או התייעצויות עם החוקר ביחידות, הוא לא עו"ד שלך ובטח לא לטובתך, וכל מה שתאמר ייכתב וייחשב כחומר חקירה.

 

3.      מקום חקירההחקירה אמורה להיות בתחנת המשטרה. אך  בפועל חקירתך מתחילה מרגע המפגש עם השוטר ו/או המתנדב שעמם תה נפגש לראשונה.

 

4.      אל תאמין להבטחה של החוקר "אם תודה נשחרר אותך" - לעולם אל תשים את אמונך בשוטר, גם אם יבטיח לך הרים וגבעות, כי מטרתו רק להוציא ממך הודאה. בכל מקרה, כל הבטחה של חוקר יש לבקש אותה בכתב, ולא להאמין להבטחות של חוקר בע"פ. השוטר לא פעם יאמר לך "יש לנו ראיות נגדך". זכור שהוא מנסה להוליך אותך שולל, ולמעשה מנסה להוציא ממך הודאה.

 

 

5.      זכות השתיקה - מקנה לחשוד זכות  בחוק לשתוק ולא לענות על אף שאלה כולל מש השעה? (נחקר תחת אזהרה) ולא לעד. בטרם התייעצת עם עורך דין, עדיף לשתוק במשטרה מאשר לתת גרסה שקרית; במוקדם או במאוחר חוקר יעלה על השקרים שלך ואלו יכולים לחזק את הראיות נגדך.

 

 

6.      תשאול נחשב כחקירה לכל דבר - תשאול של שוטר בניידת משטרה או בכניסה לאולם הדיונים, לשירותים וכו' נחשב כחקירה לכל דבר. כל מענה על שאלה של שוטר או חוקר נכתב לאחר מכן זכ"ד על כך ע"י השוטר, ולא פעם דברים אשר פולט הנחקר משמשים בסיס להרשעתו בעבירה המיוחסת לו.

 

7.      במשטרה הכול מתועד מוקלט ומצולם- אם הושארת לבד במשרד ו/או עם שותף עליך לחשוש , השוטר צופה בך במצלמה נסתרת ורוצה לראות את מעשיך, תדע שאת דברייך ומעשיך שומעים ורואים.

 

8.  סכנת הקלטות ומדובבים - צא מנקודת הנחה "שחברים לתא" הם לא פעם מדובבים מטעם המשטרה. גם אם הם היו בתא כשהכניסו אותך לשם. אל תאמין לאף אחד בתא ואל תדבר עם אף אחד בתא. זכור - טלפון נייד שמוכנס לתא על ידי אחד העצורים, יכול להיות תחת האזנה של המשטרה.

 

9.  קרא את העדות עליה חתמת - אם כבר מסרת גרסה לחוקר, הקפד לקרוא את הגרסה שמסרת, ואם החוקר כתב דבר שלא אמרת או לא התכוונת, יש לבקש ממנו למחוק את הדבר שנכתב. אם הוא לא מסכים, אין לחתום על העדות שהחוקר כתב.

 

 

10. הרבה יותר קל לתקן בעיה בהתחלה  - ככל שעובר זמן כך יהיה יותר קשה לתקן את הבעיה. התייעץ עם עורך דין פלילי ישר לאחר העבירה או לפני החקירה; ככל שעובר הזמן אתה יכול לעשות טעויות שאת המחיר עליהן תשלם בחופש שלך.

 

 

11.  התייעץ רק עם עורך דין פלילי  - הקפד להתייעץ עם עורך שמתמחה בפלילי ולא עם סתם עו"ד בטרם חקירתך. התייעצות זו יכולה לחסוך ממך הרבה כסף ועוגמת נפש בעתיד.

 

יובהר כי הכתוב  לעיל הינו תמצית שבתמצית. ואינו מהווה תחליף לייצוג משפטי מקצועי, על כן ככל ותקבלו הזמנה ו/או נעצרתם הנכם מוזמנים להתקשר  לעו"ד שאול אטיאס וניתן לכם את הליווי  המשפטי המקצועי והאישי כפי שאנו מעניקים לכל לקוחותינו אותם אנו מייצגים וניישם הלכה למעשה את כל המלצותינו שאת חלקם רשמנו לעיל.

חדשות ועדכונים
 

אטיאס שאול עורכי דין עוסקים ב: מושבים , מקרקעין , תמ"א 38 פינוי בינוי חברות ופלילי. במשרדנו אמון לקוחותינו, ניתן לנו בזכות היעילות והאמינות שלנו, אנו מעניקים יחס אישי , אמין, ומקצועי, לכל פנייה.

אנו בקשר זמין ומיידי עם כל לקוח לפתרון מיידי של כל בקשה.

באתר זה תמצאו תמצית של תחומי עיסוקנו.

 
צור קשר
 
טואול בניית אתרי אינטרנט